Nejnovější recenze ze sekce Sporttestery

Suunto Race

Suunto Race

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. prosince 2023

• zejména zpracování, displej, výdrž, ovládání, přesnost gps
  • drobnosti v nočním či tichém režimu, nativní live tracking by se mohl běžcům hodit

Budu občas srovnávat s Garminem, jednak hlavní konkurent, jednak jsem vlastnil Fenixy 6, 6X, 7X, dále doma Forerunner 955 Solar, na kolo Edge 130+, 820, zkusil jsem i AW Ultra, ale to není konkurence těchto dvou značek, jen dokonalý marketing.
Původní plán na nový hardware, při zachování příslušnosti k Garminu, byla kombinace Epix Pro 51 + Edge 840.
AMOLED z důvodu vyššího rozlišení, pro mě, s brýlemi na dálku, lepší čitelnost. Tento je parádní za všech okolností, automatika funguje dobře. Při aktivitě a normálním režimu baterie displej nevypíná, i pohaslý je dobře vidět.
Safírové sklo, u Garminu zdroj odlesků a horší čitelnosti, tady paráda, znatelný rozdíl.
Za mě Suunto Race mají perfektní design, absolutně top, před lety jsem dostal Suunto Terra - titanový designový skvost, tohle je podobná škola, vzhled zcela neobjektivně miluji, kvalita sestavení špičková. Suunto design se mě prostě líbí, i jeho konzistenčnost, bohužel funkčně doposud v něčem, pro mě podstatném, jejich produkt zaostával.
Perfektní systém ovládání, 2 tlačítka a potvrzovací korunka jsou mnohem lepší kombo, než 5 tlačítek Garminu, jsem tech nadšenec, ale u Garminu jsem se občas i tak ztrácel a procházel nekonečná submenu, jak na hodinkách a Edge, tak v aplikaci, dotyk moc nepoužívám.
Znatelně jednodušší start/nastavení/přizpůsobení aktivity před jejím spuštěním a vlastní start aktivity a vrácení se k nastavení již v průběhu, bez obavy, že ji nechtěně vypnu.
Aplikace taktéž mnohem přehlednější a modernější od Suunta, navíc jejich grafy a metriky mě říkají mnohem více, než krkolomné výstupy Garminu. Mnohem příjemnější je vytváření vlastních datových obrazovek v aktivitě u Suunta, přehledný kalendář aktivit, super přehledný tréninkový progres i únava, graficky i číselně.
Jedním z hlavnějších důvodů, proč jsem přešel na Suunto, je UI hodinek, dobře zvolené fonty, barvy, jednodušší a přehlednější grafika menu i widgetů/grafů. Dále obsluha v náročnějších podmínkách, zima, vyčerpání, tlusté rukavice, přechody mezi obrazovkami a rychlé zoomování mapy s trasou jsou i tak parádní, zkrátka jiný level.
Další důvod byla velmi špatná použitelnost map na turistických stezkách a chodnících, při túrách i běhu, týká se to všech uvedených Garminů, prakticky trvalá odchylka od trasy, kompas přeskakuje jako zajíc, nepoužitelný. Topo mapy nepřehledný balast, po smazání a přechodu na klasické mapy Garminu a snížení detailů zobrazení lepší, ale do přehlednosti map Suunta daleko, a přitom co do podrobnosti žádný problém nemají. Sejití z trasy je patrné okamžitě, multiband a perfektní kompas jsou top a zásadní pro orientaci v neznámém terénu a třeba v noci, opakovaně sejití na souběžnou stezku vyjde při závodě poměrně draho.
U mě byl dalším rozhodujícím faktorem pro tento ekosystém dosluhující Edge na kole, chtěl jsem něco funkčně moderního, dobře ovladatelného - tedy dotyk + tlačítka, dobře viditelného ve dne i v noci, s perspektivní podporou stran firmware. Po tom, co Suunto spojilo síly s Hammerhead, propojilo metriky s Suunto app, Karoo 2 byl jasná volba, absolutně nelituji, vše funguje dokonale, climb detekce, strava segmenty, možnosti nastavení, jízda po trase, spárování s pásem, radarem i Sram ASX bez chybičky, indikace stavu baterií všech periferií velmi oceňuji. Přenos metrik do Suunto app bezchybný.
Snadné je i přidávání/odebírání vlastních tras do hodinek importem gpx, u Garminu dříve jen přes web, pak už i přes appku, stále však poměrně nekomfortní, u Suunta je poměrně snadná i tvorba trasy přímo v aplikaci - na iPadu s perem paráda.
Absolutně skvělá je výdrž baterie při aktivitě, spíše bych řekl, že těch 40 hodin je ještě mírně podhodnoceno, zatímco 955 se na slibované hodnoty nedostávali, při plné kvalitě GPS.
U mě ve srovnání se 7X lepší drží na ruce, méně tlačí na ulnární kost, perfektní vzdušný stock řemínek bez poutek, ale s pinem na konci, netrčí za rukáv. Při aktivitě jdou tlačítka snadno zamknout/odemknout.
V recenzích jsem narazil na horší HR senzor Suunta obecně, nedělal jsem srovnání s pásem, na aktivity vždy používám hrudní pás, při túře a v běžném denním režimu či spánku drobné odchylky neřeším, nějaké nesmysly jsem nepozoroval, ale je možné, že Garminy, čistě na ruce, budou mít tepovku lepší.
Sledování spánku výborné, u mě odpovídá časově i pocitově, pokud se v noci budím, poznají to i hodinky, grafy a hodnocení fajn.
Garmin má obchod, za mě zbytečná věc, ve stavu v jakém je nyní, spíše mraky podivných ciferníků s pochybnou funkčností a větší spotřebou baterie, pár celkem zbytečných doplňků. Suunto má také obchod, spíše na doplňky či užitečné obrazovky v rámci aktivit, našel jsem tam o chlup více smysluplnějších věcí, třeba na intervalový trénink, ale oba by mohli nabízet více.
Výdrž samotných hodinek odpovídá papíru, mám always-on, v noci je tma, notifikace zapnuto, minimálně hodina aktivity s pásem denně, týden s jistotou, dobíjení rychlé, spolehlivost aktivace displeje otočením zápěstí a rychlost menu po poslední aktualizaci v pohodě, není důvod zvedat obočí, mohla být nabíječka USB-C.
Mě osobně se velmi líbí snadnost nastavení intervalů, nebo jenom časových značek při kruhovém silovém tréninku před samotným spuštěním aktivity, to je super.
Mapy, byť se stahují celkem pomalu - nedělám denně, jsou skvělé a mají přehledný systém instalace. Suunto heatmaps nepoužívám, pro někoho velké plus, umí je i Karoo 2.
Vibrace silné a jasné, při aktivitě je na rozdíl od Fénixů nepřehlédnu.

Suunto nemá kalendář, mě nechybí, office widget mám na iPadu i iPhonu, další notifikaci nepotřebuji.
Suunto notifikace nepodporují smajlíky, tohle fakt neřeším, ale být mohli !
Suunto nemá platební bránu, já Garminy na platbu stejně používal nerad, heslo skoro pokaždé, byť hodinky stále na ruce je opruz, mobilem je to hned, v kapse vždy.
Suunto by za mě mohlo zlepšit chování v noci, kdy je displej zhasnutý - při automatické aktivaci období notifikačního klidu. Při aktivaci se rozsvítí domácí obrazovka, byť krocená senzorem světla, ale stále dost jasná. Na první zmáčknutí bych aktivoval obrazovku spořiče, případně na druhé až vlastní homescreen…
Suunto v režimu nerušit kromě notifikací vypíná i displej a deaktivuje gesto probuzení, toto bych od sebe oddělil.
Suunto nemá detekci pádu, nemá live tracking - oboje řeším na kole v Hammerhead, při jiné aktivitě nepotřebuji. Kdyby ano, řešil bych to iPhonem, tam je.

Ověřený zákazník hodinky-365.cz Roman

Přidáno: 7. prosince 2023

(naposledy upraveno 7. prosince 2023)

Zakoupeno v hodinky-365.cz

• Odolné
  • Spolehlivé
  • Vodotěsné
  • Osvětlení

Velmi kvalitní výrobek. Mají pásek na suchý zip, takže nošení s tímto textilním páskem je velice pohodlné. Jsou velmi přesné a odolné. Mají výborné osvětlení a za tu cenu je opravdu dost muziky. Bez problémů zvládnou i potápění s lahví. V popisu se píše, že mají plastové sklíčko, ale to není pravda, sklíčko je minerální, takže dost vydrží. Na to, že jsou třídy SHOCK, patří mezi levné hodinky s tímto označením. A zvládnou to samé co jejich dražší konkurence jiných značek.

Ověřený zákazník Smarty.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. prosince 2023

Zakoupeno v Smarty.cz

great

Přidáno: 30. listopadu 2023

(naposledy upraveno 30. listopadu 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Dle recenzí jedny z nejlepších hodinek do 10.000 Kč na trhu. Nemám zkušenosti s jinými hodinkami, ale s těmito jsem zatím velmi spokojená.

Přidáno: 29. listopadu 2023

• proste hodinky

Přidáno: 27. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Hodinky mám zatím krátce takže jsem ještě neprošel/neobjevil všechny funkční/aplikační možnosti, nicméně fungují bezproblémově, kompatibilita s e-bikem je také funkční a dobrá výdrž baterie. Prostě to co by jste od leadera trhu tohoto segmentu očekávali.

Timex UFC TW5M51800

• super na ruce

Ověřený zákazník Alza.cz Christof

Přidáno: 24. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Great sport watch. And I like to store music on it. Therefore I can go running, listen to music and do not need to take my phone. Many sports are offered and the integration between Garmin and Strava works very well. That was important since some other watches do not offer the Strava intgration - like Huawei - at least some time ago.

Garmin Forerunner 965

Garmin Forerunner 965

Ověřený zákazník SkiAndBike.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. listopadu 2023

Zakoupeno v SkiAndBike.cz

• Na nejlepší se zvyká dobře. Přešel jsem ze Samsung Galaxy Watch, protože mi tam chyběly některé sportovní funkce.
  • Neskutečná výdrž oproti Samsung a Apple hodinkám.

Silikonový pásek je dobrý, ale nylonový je ještě lepší. To ani nevíte, že něco máte na ruce. Při spaní nemáte otlačený pásek na zápěstí. Nylonový pásek asi nevydrží tolik co silikonový, ale rozhodně doporučuji dokoupit. Nekoupil jsem originální pásek, ale 4wrist Alpine Loop řemínek pro Garmin 22 mm - Black.

North Edge APACHE 46

North Edge APACHE 46

unverdorben.l@seznam.cz [email protected]

Přidáno: 21. listopadu 2023

Už po 14dnech používání dochází při změně vnější teploty k výraznému zamlžení sklíčka!! Poměrně často se stává1/10 že při oblékání mikiny nebo bundy dojde k rozpojení řemínku v místě kovové osičky nebo přepnutí aktuálního času na jiný údaj!!
Ovšem samostatnou kapitolou je teploměr a kompas, zobrazená teplota je permanentně vyšší cca o 5°C než aktuální, i po půl hodině odložených hodinek z ruky. Rovněž pevné nervy si připravte na nastavení kompasu, který se vám nejpozději do dvou dnů stejně úplně rozhodí.

unverdorben.l@seznam.cz [email protected]

Přidáno: 21. listopadu 2023

(naposledy upraveno 21. listopadu 2023)

North Edge APACHE 46.

Suunto 5 Peak

Suunto 5 Peak

Přidáno: 20. listopadu 2023

(naposledy upraveno 25. listopadu 2023)

• Výdrž baterie
Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro

Přidáno: 17. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Ještě nevím. Je to dárek pod stromeček.

Garmin Forerunner 265S

Garmin Forerunner 255

Ověřený zákazník iSPACE.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. listopadu 2023

Zakoupeno v iSPACE.cz

Předčilo očekávání... V tuto chvíli pro běžce dle mě nej poměr cena/kvalita.

Přidáno: 8. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Ideální velikost (mám obvod ruky 17cm a větší by mi při spaní zavazely)
  • Výborná výdrž 1-2 týdny podle množství aktivit s GPS
  • Displej skvěle čitelný i bez pohybu ruky; obzvláště venku.
  • Nepřeberné množství ciferníků v aplikaci Garmin Connect IQ.
  • Nízká váha a mírně pružný silikonový řemínek – přes den je skoro necítím a měří spolehlivě i při malém utažení.
  • Funkční záznam plavání na otevřené vodě i při stylu prsa (hodinky neustále pod vodou).
  • Celkem přesný i při plavání v bazénu (počítání délek i měření tepu).
  • Krokoměr nepřičítá téměř žádné kroky při řízení auta (ale při čištění zubů ano)
  • Spousta tréninkových plánů, které se přizpůsobují uživateli
  • Zpracování spánkových dat vyžaduje připojení k internetu
  • Hodně široký rámeček kolem displeje; při světlém pozadí ciferníku to bije do očí – nevyužitý prostor.
  • Tlačítka na levé straně se musí trochu více mačkat; na první cvaknutí nic neudělají (už to ale nevnímám).
  • Nedá se nastavit funkce tlačítek (např. při dlouhém stisku).
  • Garmin-pay vyžaduje aspoň jednou za 24h zadat PIN (doporučuji nastavit 0000 a pak je to rychlovka).

Šedá barva vypadá docela obyčejně a za černou verzi se mi nechtělo připlácet 1000kč (hudbu bych nevyužil). Ale na Alíku se dá za pár korun koupit černý řemínek a „Hard case“ / „TPU Watch cover“.
Pro prodloužení výdrže baterie doporučuji vypnout měření SPO2 a zvolit ciferník, který zobrazuje vteřiny jen při pohybu rukou.

Ověřený zákazník Northedge.cz Pajas

Přidáno: 6. listopadu 2023

(naposledy upraveno 6. listopadu 2023)

Zakoupeno v Northedge.cz

Displej super, decentní podsvícení umožňující čtení i v absolutní tmě a zároveň neosvěcující široké okolí. Krátký pásek. Překvapila mně nutnost nadstavit všecky funkce a parametry hodinek (předešlé hodinky G -Shock se řídili rádiem) - ale po nadstavení makají perfektně.

Přidáno: 5. listopadu 2023

(naposledy upraveno 5. listopadu 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

návod jak na raketoplán, ale vynikající hodinky

Spokey Hearty HR

Spokey Hearty HR

Ověřený zákazník TN Trade Ověřený zákazník

Přidáno: 2. listopadu 2023

(naposledy upraveno 2. listopadu 2023)

Zakoupeno v TN Trade

• Funguje, ale až po výměně bateriíí.

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25