Recenze Polar M430

Ověřené recenze Polar M430

Jirka Camping

Přidáno: 23. května 2018

Zakoupeno v PolarShop ®

• Za ty peníze takovou kvalitu ? Povedený kousek ...

Peter Zlín

Přidáno: 7. května 2018

• jednoduchost ovládaní
  • přehlednost
  • velký výběr sportů
  • měření tepové frekvence ze zápěstí

POLAR M430 jsem koupil na běhání, ale osvědčil se mi i při tůrách, plavání a i na funkční trénink. Používám s mobilním telefonem, vše funguje bez problému. Je to můj prví sportester, zatím velká spokojenost.

Ověřený zákazník Behshop.cz

Přidáno: 31. března 2018

Zakoupeno v Behshop.cz

• Hodně muziky za relativně méně peněz
  • Každý týden nutno nabízet ( se zapnutou GPS )

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz

Přidáno: 28. března 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

splnuje ocekavani

Ověřený zákazník FITHAM

Přidáno: 13. března 2018

Zakoupeno v FITHAM

• tři záznamy GPS a tím prodloužená životnost baterie(turistika)
  • hodně sportovních profilů
  • slabší vibrace

Polary 430 mám krátce ale zatím maximální spokojenost.Vyzkoušeno na běh,turistiku , běžky a fotbálový trénink.Co se týká běhu tak zkouška měření vzdálenosti byla na GPS 1s -7,36Km,GPS 30s-7,54 Km a akcelerometr - 7,1 Km na stejném okruhu,což za mně dobrý,jelikož se GPS při určitém procentu baterie vypne a hodinky dojedou bez ní a to až o dalších 20 h ,tím pádem nepříjdu o záznam běhu(rychlost,vzdálenost atd).Jsem hobík a tak mi nějaká nepřesnost nevadí což někomu může!Při stažení do aplikace polaru jsou k dispozici různé grafy a při GPS I mapy.Měření tepové frekvence se zdá dobré,sice jsem neporovnával s hr.pásem ale nejsou žádné výkyvy v grafu tak dobrý.GPS 60s vyzkoušena při turistice v Brtníkách na ledopádech a na běžkách v Bedřichově.U obou se kryje s danýma cestama pěkně.Monitoring denní activity včetně spánku take funkčně výborný.Za mě plná spokojenost snad jen vibrace by mohli být silnější.

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz

Jarda

Přidáno: 21. února 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• cena/výkon(vybavenost), zkušenost zatím velmi dobrá,

Tony

Přidáno: 21. ledna 2018

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

• vše co požaduji od produktu - splněno

Při pohybu je/jsou: Příjemné (vůbec je na ruce necítím)
Ověřený zákazník Domácí fitness s.r.o.

Přidáno: 20. ledna 2018

Zakoupeno v Domácí fitness s.r.o.

Vyborny pomer vykon/cena

Andrea Michovská

Přidáno: 12. ledna 2018

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

Sporttester mám zatím krátce, takže se seznamujeme, v podstatě jsem spokojená, očekávání splnil. Možnou kompletní recenczi či postřehy budu mít tak za měsíc, při pravidelném využívání 3 x týden.

Tom

Přidáno: 16. prosince 2017

• Lahke
  • Gps
  • Meranie tepu na ruke
  • Kompatibilita

Přidáno: 25. listopadu 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

• Hodinky snímají tep na zápěstí

Přidáno: 20. listopadu 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

• super zarizeni je motivacni denne ho vyuzivam

www.gone4.run

Přidáno: 17. listopadu 2017

Gone4run - run - race - fun: Polar M430 - recenze

Recenze Polar M430 - zkušenosti v reálném použití, poznatky, které v manuálu a technické specifikaci nenajdete.

Celá recenze na www.gone4.run
Ověřený zákazník K24.cz

Přidáno: 6. listopadu 2017

Zakoupeno v K24.cz

• vysoký přesnost GPS
  • měření tepu i přes rukáv mikiny

Přidáno: 3. listopadu 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

velmi dobře sedne na zápestí
díky int. snímači nemusím nosit hrudní vysílač tep.frekvence

Přidáno: 29. října 2017

Zakoupeno v PolarShop ®

Optické měření je pomalejší než pomocí hrudního pásu. Při intervalech roste i klesá pomaleji. Je tam až 5 tepů/m rozdíl. Ale zase neprudí jako hrudní pás a v mém případě zatím nikdy nevynechal (hruďák občas zlobil - měřil nesmysly a při závodech padal).

GPS je sice přesnější než u m400 ale špatně zprůměrovaná, takže křivka rychlosti dost skáče. m400 měl graf aktuální rychlosti použitelnější. Průměry za 1km jsou zcela OK, jen aktuální hodnoty by mohly brát v potaz delší čas. Oproti m400 měří vzdálenost větší asi o 1-1.5%.

Celkově je to příjemný upgrade z m400, kterému začalo zlobit USB nabíjení po 2 letech (uběhnuto 4000km)

Mize

Přidáno: 15. září 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

Dosloužil mi sportester RS200, který jsem kupoval také v tomto obchodě před cca 10 lety. Z funkcí, které jsem chtěl byl tento nejvhodnější volbou. Měl také dobrý poměr cena/ výkon. Byl jsem zpočátku skeptický ohledně měření tepu na zápěstí, protože jsem byl zvyklý na přesnost hrudního pásu. Ukázalo se však, že přesnost je zcela srovnatelná. Takže pohodlí v tomto případě je navíc. Trochu mne zklamalo monitorování dne, sporttester totiž interpretuje vibrace při jízdě autem jako kroky. To samé při jízdě MHD. Takže pokud jedu 2 hodiny do Brna, tam v sedě pracuji 7 hodin a pak jedu domů opět 2 hodiny. Tak po návratu jsem byl "velmi aktivní" a našlapal jsem cca 5 000 kroků apod.:-) Ale s tím lze těžko něco udělat, prostě vibrace při chůzi a jízdě jsou natolik podobné, že je těžko může sportester takto rozlišit. Také postrádám test pro nastavení sportovních zón podle aktuálního fyzického stavu. To je asi jediné co mi zde chybí. Potěšilo mne, monitorování spánku, které je sice potřeba také brát trochu s rezervou (jako u všech ostatních typů i značek). Ale aspoň mám hrubý přehled, kolik jsem toho naspal a také, když se v noci vzbudím a chci zase co nejdříve usnout tak se ráno podívám v kolik hodin to bylo. Zda mne něco pravidelně budí nebo je to náhoda...
A co je pro mne obrovskou výhodou je možnost stáhnou si tréninky v CSV formátu do Excelu a tam si udělat vlastní analýzy, grafy apod. Musím to sice přehnat přes webovou aplikaci a teprve z ní to stáhnout, ale aspoň tak.
Také bych uvítal jinou volbu ciferníku. Je tam sice několik designů na výběr, ale ten co bych si vybral má i vteřiny, což zase zbytečně vybíjí baterii. Takže jsem skončil u defaultního Jumbo.
Stažení klienta webové aplikace do notebooku bylo rychlé a bez problémů. Stejně tak aplikace pro mobil (android). Synchronizace s mobilem přes bluetooth v pohodě. Káblíkem s PC také. Při prvém připojení k PC se také aktualizoval firmware. Tuto funkci skutečně oceňuji s ohledem do budoucna.
Webová aplikace mi nepřipadá úplně intuitivní, ale asi je to otázka zvyku. Pracuji sice se softwarem, ale tenhle jsem si musel pořádně proklikat, abych věděl kde co je a stejně tam pořád něco hledám... Některé křivky v grafech nemají popisek ani legendu, těžko pak analyzovat co to vlastně ukazuje... ale na druhou stranu klobouk dolů. Je to asi skutečně nejbohatší aplikace z pohledu funkcí a analýzy tréninků, které jsem zkoušel. A to jsem jich zkoušel dost... A také to počítá a analyzuje smysluplně, jde vidět, že za tím není úplně primitivní algoritmus. Z bojových sportů jsem tam našel judo a kickbox, ale mé oblíbené karate nikoliv... Pro ženu jsem tam zase nenašel skákání přes švihadlo, ale je to jedno. Stejně se v každém sportu nastavují možnosti z těch samých funkcí... Možná by stačilo dát tam možnost vytvořit si svůj profil (název) a ty samé funkcionality k dispozici jako u ostatních profilů. Každý si pak nastavil sám co chce sledovat. Také bych spíše uvítal, kdyby aplikace byla instalovaná na PC a nemusel jsem svá data dávat na web. Nepotřebuji se svými výsledky chlubit nebo s někým soutěžit... Ale chápu, že jiné to může motivovat. Naproti tomu ovládání přímo na sportesteru vnímám jako zcela přehledné a intuitivní. Pravdou však je, že se na nich nedá nastavit vše a pro využití všech funkcí zase musíte do webové aplikace. Ale nedokážu si dost dobře představit, jak bych na displayi sporttesteru plánoval tréninky a prohlížel grafy...
Celkově hodnotím tento sportester velmi kladně. Jsem dost náročný uživatel, co se týče sledování a analýzy svého tréninku a kromě těch detailů, které jsem popsal jsem fakt hodně spokojený. Každý jen trochu méně náročný než já bude plně spokojen.

Přidáno: 8. září 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

Polar M430 mám krátce, ale jsem s ním velice spokojená. Užívání je velice intuitivní, není to nic složitého.

Přidáno: 22. června 2017

• Skvělá výbava funkcí
  • Dobrý poměr cena/kvalita
  • Snímání tepu na zápěstí je překvapivě funkční
  • Výdrž baterie 3-4 dny včetně tréninků.
  • velmi dobře čitelný display
  • trvalé podsvícení
  • vibrační upozornění

Hodinky pro běžce se zájmem o vlastní efektivní rozvoj . Bez zbytečných blbostí které jsou vizuálně efektivní ale v praxi k ničemu.

Přidáno: 11. července 2017

• SUPER - vše funguje na jedničku