Recenze Polar M430

Ověřené recenze Polar M430

Ověřený zákazník FITHAM

Přidáno: 3. prosince 2018

Zakoupeno v FITHAM

Zatím dobré, mám je krátce.

Přidáno: 6. listopadu 2018

• Super přístroj

Pavel

Přidáno: 1. října 2018

• Vynikajici pomer cena/vykon

Ověřený zákazník Behshop.cz

Přidáno: 27. září 2018

Zakoupeno v Behshop.cz

• dlouhá výdrž, jsou celkově výborné

Přidáno: 19. srpna 2018

• GPS
  • Notifikace
  • Tepová frekcence

Žumbarda Žumbarda

Přidáno: 11. srpna 2018

Zakoupeno v Digital24.cz

Mam ho zatím krátce takže testuji, ale spokojenost převládá

Ověřený zákazník MujPolar.cz

Přidáno: 3. srpna 2018

Zakoupeno v MujPolar.cz

kvalita za primeranu cenu

awatar69

Přidáno: 3. srpna 2018

Zakoupeno v Digital24.cz

• gps přesnější než na původním garminu
  • měření rychlosti přesnější
  • aplikace polar flow, strava jsou skvělé
  • bez dotykového displeye na který jsem si zvykl u garminu, ale snad nebude tak poruchový

Koupil jsem po garminu vivoactive HR, kterej po záruční lhůtě se zhroutil. Chtěl jsem vyzkoušet jinou značku. Tento výrobek předčil svými funkcemi garmin. Naprostá spokojenost. Měření tepovky perfektní.

Ověřený zákazník ELEKTRO plus

Martin

Přidáno: 24. července 2018

Zakoupeno v ELEKTRO plus

• Vynikajici pomer cena/vykon
  • Presnost mereni
  • Propracovanost a promyslenost funkci ve stylu "vse podstatne tam je"
  • Dobre udelany ekosystem Polar Flow
  • Pro me: Nejsou to smartwatch ani fintess naramek, ale skutecny "all in one" sporttester
  • Vzato racionalne, ani o dost drazsi modely toho uz navic moc nenabizeji pro beh + cyklo a takove obecne amaterske pouziti
  • Intuitivni, neprekomplikovane a primocare ovladani bez zbytecnych cerepetiček a "geekovaní"
  • Vyborny a presny opticky senzor (porovnano se Suunto a Polarem s hrudnim pasem).
  • Vzhled: Cisty design, funkcionalisticky styl, nic kycoviteho
  • Za tu cenu nic
  • Pri sundanych hodinkach a zapnutem mereni meri tepovku - čí...???

Prosel jsem a procetl kdeco, taky jsem sel po referencich od poloprofi bezcu, co sporttestery skutecne pouzivaji (tj. ne jen nactene rozumy). Polar m430 u me nakonec vyhraly pomerne jednoznacne jako to nej v pomeru cena/vykon primarne na (amatersky) beh, trochu kolo, obcas bazen a nordic walking. GPS ma vybornou citlivost, opticky snimac funguje naprosto spolehlive. Jen me tedy zarazilo, ze kdyz hodinky polozim na stul a spustim mereni, meri tepovku... stolu ?

Zajemcum doporucuju mrknou napr. na:
- Obecny prehled (linky na detailni recenze jednotlivych modelu uvnitr):
- Solidni recenze s tabulkou funkci a porovnanim s nejblizsimi cenovymi konkurenty:
- Tabulkove srovnani vlastnosti klicovych modelu Polaru (nejlevnejsi s GPS, m430 a vlajkova lod v800):
- Jeste me zaujal model Polar m600, ale stoji uz 7litru a jsou to vic “smartwatch” a navic tam bylo cosi (uz si nepamatuju – mrknete do te srovnavaci tabulky), co by me pro moje pouziti vadilo/stvalo:

Jinak doporucuji zajemcum o kvalitni sporttester omezit se na vyber znacek Polar – Garmin – Suunto, jsou historicky “atleticky” nejproverenejsi. TomTom muze byt taky fajn, ale bude se sporttestery koncit, tam bych uz neinvestoval, ten jejich ekosystem pujde do kytek. Jine mene zname znacky mivaji ruzne reliability a geek issues, na to aspon ja uz nemam nervy. Dost jsem vahal mezi Polarem a Garminem, ale lidi u Graminu dost nadavaji na servis a pripadne reseni oprav/reklamaci, to me asi nejvic odradilo. Suunto se mne v rozumne cenove hladine zadne nelibily a mam dojem, ze posledni dobou investuji hlavne do marketingu.

Taky jeste jsem udelal prijemne zjisteni, ze i vyrazne drazsi hodinky toho uz o moc vic nez m430 (pro moje osobni potreby) neumi (tj. i vcetne presnosti udaju). Je to pak dost o barevnych displejich, materialech, safirovem sklicku atd. Ale samozrejme napr. taky o komplet mapovych podkladech, mereni poctu vystoupanych schodu, gyroskopu, integrovanem mp3 playeru, sparovani se smartphony (notifikace, smsky, volani…), vodotesnosti do 100m atd. atd.  …cili presne to, co uz mne vzhledem k memu predpokladanemu realnemu pouziti a vyuziti nezajima. Ale to uz si jiste kazdy profiltruje svymi osobnimi potrebami a mozkem

Ověřený zákazník K24.cz

Zdeněk Palán

Přidáno: 9. července 2018

Zakoupeno v K24.cz

• Vývoj těchto přístrojů uhání ke stále dokonalejším a sofistikovanějším velmi rychlým tempem. Když srovnám s mým předchozím GPS sportesterem GARMIN Forerunner 305, tak lze konstatovat, že nový přístroj má více funkcí, sleduje kde co, je poměrně "chytrý" (dnes by se spíše použilo slovo smart). Ne všechny funkce a vychytávky chce člověk využívat (např. sledování spánku, sledování denní činnosti, apod.) Hodinky jsem si koupil na sport a jinak je nosím sporadicky. K přednostem patří přehledný a čitelný ciferník (srovnávám s původním sportesterem). Výhodou je i to, že baterka nedojde, protože se sám přepne do úsporného režimu (lze i ručně). Skvělá je webová aplikace POLAR FLOW. Zde se uživatel dozví spoustu zajímavých informací.
  • Přes pokrok, který je v uživatelských funkcích je nejslabším článkem přístroje zdroj energie, tedy akumulátor. 8 hodin v plném provozu je prostě nedostačující. Vývoj baterií zaostává za vývojem vlastních přístrojů. Na druhé straně pokud použijete úsporný režim (jeden z nich) sporttester vydrží rázem 30 nebo dokonce 50 h. na úkor přesnosti. Poněkud nepříjemné je nutné přepínání v aplikaci polar flow u grafů mezi časovou a délkovou osou. Osobně bych uvítal toto v jediném grafu.

Přístroj vřele doporučuji, zejména těm, kteří chtějí znát svůj celodenní profil aktivity. Ovládání je intuitivní, dá se říci snadné. Hodinky jsou lehké a vodě odolné. Nevýhodou je zejména slabší výdrž baterie, menší než u mého původního sporttesteru Garmin. Značku Garmin si však již nikdy nepořídím, jelikož české zastoupení odmítlo vyměnit zkolabovanou baterii a přístup pracovníka byl naprosto neadekvátní.

Ověřený zákazník inSPORTline.cz

Petr

Přidáno: 8. července 2018

Zakoupeno v inSPORTline.cz

• tréninkový program
  • možnost sledovat své výsledky v aplikaci polar flow, pro mě naprosto dostačující informace
  • možnost vytvářet si vlastní intervalový trénink
  • poměrně rychlá fixace polohy - asi nejdéle do 15 vteřin, ve městě v okolí paneláků, bez předchozího předání informací o poloze
  • přesnost měření GPS - řekl bych o trochu lepší než telefonem
  • výdrž baterie při denním tréninku cca 30 - 45 minut, a běžném nošení hodinek nabíjím jednou za 5 dní
  • nic co by mě nějak limitovalo

Vzhledem k ceně si myslím že jde o dobrou koupi. Hledal jsem hodinky do 5 000, co by mě motivovaly a pomohly my k lepší kondici. Moje kritéria na hodinky byly - možnost vytváření intervalových tréninků - splňují; měření tempa jak na částech vzdálenosti tak na celé vzdálenosti - splněno, abych je mohl použít i na plavání hlavně na měření času uplavání jednotlůivých bazénů - splněno; různé sportovní profily - splněno; upozrnění pomocí vybrací - splněno; pro vyběhnutí v neznámém prostředí i navedení zpět - splňuje. Osobně bych preferoval hodinky bez GPS ale s food podem, jak kvůli výdrži provozu na nabití tak kvůli přesnosti měření vzdálenosti a z toho vyplývajících dat. Musím uznat, že když si chci vyběhnout do přírody a jen běžet hodil by se i bouřkový alarm. Měření tepu bych upřednostnil hrudním pásem - opět hlavně kvůli výdrži a přesnosti měření. Celkově ale hodnotím hodinky velmi dobře.

Jirka Camping

Přidáno: 23. května 2018

Zakoupeno v PolarShop ®

• Za ty peníze takovou kvalitu ? Povedený kousek ...

Peter Zlín

Přidáno: 20. května 2018

• Dlouhá výdrž baterie

div76

Přidáno: 7. května 2018

• jednoduchost ovládaní
  • přehlednost
  • velký výběr sportů
  • měření tepové frekvence ze zápěstí

POLAR M430 jsem koupil na běhání, ale osvědčil se mi i při tůrách, plavání a i na funkční trénink. Používám s mobilním telefonem, vše funguje bez problému. Je to můj prví sportester, zatím velká spokojenost.

Ověřený zákazník Behshop.cz

Přidáno: 31. března 2018

Zakoupeno v Behshop.cz

• Hodně muziky za relativně méně peněz
  • Každý týden nutno nabízet ( se zapnutou GPS )

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz

Přidáno: 28. března 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

splnuje ocekavani

Ověřený zákazník FITHAM

Přidáno: 13. března 2018

Zakoupeno v FITHAM

• tři záznamy GPS a tím prodloužená životnost baterie(turistika)
  • hodně sportovních profilů
  • slabší vibrace

Polary 430 mám krátce ale zatím maximální spokojenost.Vyzkoušeno na běh,turistiku , běžky a fotbálový trénink.Co se týká běhu tak zkouška měření vzdálenosti byla na GPS 1s -7,36Km,GPS 30s-7,54 Km a akcelerometr - 7,1 Km na stejném okruhu,což za mně dobrý,jelikož se GPS při určitém procentu baterie vypne a hodinky dojedou bez ní a to až o dalších 20 h ,tím pádem nepříjdu o záznam běhu(rychlost,vzdálenost atd).Jsem hobík a tak mi nějaká nepřesnost nevadí což někomu může!Při stažení do aplikace polaru jsou k dispozici různé grafy a při GPS I mapy.Měření tepové frekvence se zdá dobré,sice jsem neporovnával s hr.pásem ale nejsou žádné výkyvy v grafu tak dobrý.GPS 60s vyzkoušena při turistice v Brtníkách na ledopádech a na běžkách v Bedřichově.U obou se kryje s danýma cestama pěkně.Monitoring denní activity včetně spánku take funkčně výborný.Za mě plná spokojenost snad jen vibrace by mohli být silnější.

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz

Jarda

Přidáno: 21. února 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• cena/výkon(vybavenost), zkušenost zatím velmi dobrá,

Tony

Přidáno: 21. ledna 2018

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

• vše co požaduji od produktu - splněno

Při pohybu je/jsou: Příjemné (vůbec je na ruce necítím)
Ověřený zákazník Domácí fitness s.r.o.

Přidáno: 20. ledna 2018

Zakoupeno v Domácí fitness s.r.o.

Vyborny pomer vykon/cena

Andrea Michovská

Přidáno: 12. ledna 2018

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

Sporttester mám zatím krátce, takže se seznamujeme, v podstatě jsem spokojená, očekávání splnil. Možnou kompletní recenczi či postřehy budu mít tak za měsíc, při pravidelném využívání 3 x týden.

Tom

Přidáno: 16. prosince 2017

• Lahke
  • Gps
  • Meranie tepu na ruke
  • Kompatibilita

Přidáno: 25. listopadu 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

• Hodinky snímají tep na zápěstí

Přidáno: 20. listopadu 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

• super zarizeni je motivacni denne ho vyuzivam

www.gone4.run

Přidáno: 17. listopadu 2017

Gone4run - run - race - fun: Polar M430 - recenze

Recenze Polar M430 - zkušenosti v reálném použití, poznatky, které v manuálu a technické specifikaci nenajdete.

Celá recenze na www.gone4.run
Ověřený zákazník K24.cz

Přidáno: 6. listopadu 2017

Zakoupeno v K24.cz

• vysoký přesnost GPS
  • měření tepu i přes rukáv mikiny

Přidáno: 3. listopadu 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

velmi dobře sedne na zápestí
díky int. snímači nemusím nosit hrudní vysílač tep.frekvence

Přidáno: 29. října 2017

Zakoupeno v PolarShop ®

Optické měření je pomalejší než pomocí hrudního pásu. Při intervalech roste i klesá pomaleji. Je tam až 5 tepů/m rozdíl. Ale zase neprudí jako hrudní pás a v mém případě zatím nikdy nevynechal (hruďák občas zlobil - měřil nesmysly a při závodech padal).

GPS je sice přesnější než u m400 ale špatně zprůměrovaná, takže křivka rychlosti dost skáče. m400 měl graf aktuální rychlosti použitelnější. Průměry za 1km jsou zcela OK, jen aktuální hodnoty by mohly brát v potaz delší čas. Oproti m400 měří vzdálenost větší asi o 1-1.5%.

Celkově je to příjemný upgrade z m400, kterému začalo zlobit USB nabíjení po 2 letech (uběhnuto 4000km)

Mize

Přidáno: 15. září 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

Dosloužil mi sportester RS200, který jsem kupoval také v tomto obchodě před cca 10 lety. Z funkcí, které jsem chtěl byl tento nejvhodnější volbou. Měl také dobrý poměr cena/ výkon. Byl jsem zpočátku skeptický ohledně měření tepu na zápěstí, protože jsem byl zvyklý na přesnost hrudního pásu. Ukázalo se však, že přesnost je zcela srovnatelná. Takže pohodlí v tomto případě je navíc. Trochu mne zklamalo monitorování dne, sporttester totiž interpretuje vibrace při jízdě autem jako kroky. To samé při jízdě MHD. Takže pokud jedu 2 hodiny do Brna, tam v sedě pracuji 7 hodin a pak jedu domů opět 2 hodiny. Tak po návratu jsem byl "velmi aktivní" a našlapal jsem cca 5 000 kroků apod.:-) Ale s tím lze těžko něco udělat, prostě vibrace při chůzi a jízdě jsou natolik podobné, že je těžko může sportester takto rozlišit. Také postrádám test pro nastavení sportovních zón podle aktuálního fyzického stavu. To je asi jediné co mi zde chybí. Potěšilo mne, monitorování spánku, které je sice potřeba také brát trochu s rezervou (jako u všech ostatních typů i značek). Ale aspoň mám hrubý přehled, kolik jsem toho naspal a také, když se v noci vzbudím a chci zase co nejdříve usnout tak se ráno podívám v kolik hodin to bylo. Zda mne něco pravidelně budí nebo je to náhoda...
A co je pro mne obrovskou výhodou je možnost stáhnou si tréninky v CSV formátu do Excelu a tam si udělat vlastní analýzy, grafy apod. Musím to sice přehnat přes webovou aplikaci a teprve z ní to stáhnout, ale aspoň tak.
Také bych uvítal jinou volbu ciferníku. Je tam sice několik designů na výběr, ale ten co bych si vybral má i vteřiny, což zase zbytečně vybíjí baterii. Takže jsem skončil u defaultního Jumbo.
Stažení klienta webové aplikace do notebooku bylo rychlé a bez problémů. Stejně tak aplikace pro mobil (android). Synchronizace s mobilem přes bluetooth v pohodě. Káblíkem s PC také. Při prvém připojení k PC se také aktualizoval firmware. Tuto funkci skutečně oceňuji s ohledem do budoucna.
Webová aplikace mi nepřipadá úplně intuitivní, ale asi je to otázka zvyku. Pracuji sice se softwarem, ale tenhle jsem si musel pořádně proklikat, abych věděl kde co je a stejně tam pořád něco hledám... Některé křivky v grafech nemají popisek ani legendu, těžko pak analyzovat co to vlastně ukazuje... ale na druhou stranu klobouk dolů. Je to asi skutečně nejbohatší aplikace z pohledu funkcí a analýzy tréninků, které jsem zkoušel. A to jsem jich zkoušel dost... A také to počítá a analyzuje smysluplně, jde vidět, že za tím není úplně primitivní algoritmus. Z bojových sportů jsem tam našel judo a kickbox, ale mé oblíbené karate nikoliv... Pro ženu jsem tam zase nenašel skákání přes švihadlo, ale je to jedno. Stejně se v každém sportu nastavují možnosti z těch samých funkcí... Možná by stačilo dát tam možnost vytvořit si svůj profil (název) a ty samé funkcionality k dispozici jako u ostatních profilů. Každý si pak nastavil sám co chce sledovat. Také bych spíše uvítal, kdyby aplikace byla instalovaná na PC a nemusel jsem svá data dávat na web. Nepotřebuji se svými výsledky chlubit nebo s někým soutěžit... Ale chápu, že jiné to může motivovat. Naproti tomu ovládání přímo na sportesteru vnímám jako zcela přehledné a intuitivní. Pravdou však je, že se na nich nedá nastavit vše a pro využití všech funkcí zase musíte do webové aplikace. Ale nedokážu si dost dobře představit, jak bych na displayi sporttesteru plánoval tréninky a prohlížel grafy...
Celkově hodnotím tento sportester velmi kladně. Jsem dost náročný uživatel, co se týče sledování a analýzy svého tréninku a kromě těch detailů, které jsem popsal jsem fakt hodně spokojený. Každý jen trochu méně náročný než já bude plně spokojen.

Přidáno: 8. září 2017

Zakoupeno v POLAR - eshop.cz

Polar M430 mám krátce, ale jsem s ním velice spokojená. Užívání je velice intuitivní, není to nic složitého.

Přidáno: 22. června 2017

• Skvělá výbava funkcí
  • Dobrý poměr cena/kvalita
  • Snímání tepu na zápěstí je překvapivě funkční
  • Výdrž baterie 3-4 dny včetně tréninků.
  • velmi dobře čitelný display
  • trvalé podsvícení
  • vibrační upozornění

Hodinky pro běžce se zájmem o vlastní efektivní rozvoj . Bez zbytečných blbostí které jsou vizuálně efektivní ale v praxi k ničemu.

Přidáno: 11. července 2017

• SUPER - vše funguje na jedničku