Suunto Quest

Tento sporttester je velmi dobře vybaven pro trénink. ...
2 990 Kč
Doporučená nabídka EasySport.cz

Skladem • Více variant49 Kč100 % • 90 recenzíDalší informace

Tento sporttester je velmi dobře vybaven pro trénink. ...

GPS

• - tap to lap
    • - některé funkce nedomyšlené
    • - spolupráce s trackpode
    • - chybí Lap distance a Lap průměry hodnot
    • - při propojení s GPS Track Podecm špatná integrace Movescount aplikace se Strava.com

Před tímto sport testerem jsem používal sporttester Sigma, srovnání mám ještě s kamárady kolem, kteří většinou používají Garminy.

Vyhovuje mi samostatný GPS Track Pod, který je velmi přesný a má dlouhou výdrž na dobití (kupoval jsem ho zvlášť, už dříve). Tohle je pak k němu výborný doplněk, protože díky vzájemné komunikaci hodinky ukazují vzdálenost a tempo. Samotné hodinky s nedobíjejí, jen se baterka vymění (očekávam tak jednou za rok, tak dlouho je ale ještě nemám).

Pás se mi zdá velmi pohodlný. měření tepové frekvence spolehlivé.

Pěkná funkce je tap to lap, udeřit je při pohybu jednodušší, než mačkání tlačítka, jen jsem byl ze začátku docela překvapen, jak silně je třeba i při necitivějším nastavení uděřit, podle popisu jsem čekal, že bude stačit jemně klepnout.

Zamrzí drobné nedomyšlenosti a nedostatky v ovládání - je pěkné, že si mohu nastavit různé režimy zobrazení, ale chybí mi hodnoty pro kolo (lap) - jediná hodnota pro kolo je čas, hodinky neevidují pro lap žádné průměry - vzdálenost, tempo, tep, zkrátka nic než čas. To konkurence mívá, třeba při intervalovém tréninku se to hodí.

Samotné zobrazení hodnot je docela pěkné, díky možnosti nechat si tepovou frekvenci zobrazovat na vnějším okruhu je možné najednou sledovat tři různé hodnoty, ale rozlišení tepové frekvence je pak spíše orientační - jeden krok vnějšího okruhu představuje 4 % maxima, tedy cca 7 tepů/min.

Pěkná je možnost nastavit zobrazované hodnoty zvlášť pro různé sporty nebo režimy.

Moc se mi nelíbí Movescount aplikace, používám ji hlavně jako zdroj dat pro Stravu a bohužel díky nutnosti slučovat (Merge) data mezi GPS Track Podem a hodinkami už pak posílání dat na Stravu nefunguje automaticky, což je dost otravné.

Zcela zbytečná mi připadá funkce Dual time, která bohužel nejde nijak vypnout, v režimu normálních hodinek pak při přepínání mezi vteřinami a datem musím ještě projít dual time hodnotami, které mě vůbec nezajímají.

• , zakoupeno v Pulsmetry.cz

• jednoduche ovladani, movescount je dobre udelany.
    • Pro slouceni GPS dat a dat z hodinek v movescount je nutne prvni nahrat data z GPS podu a potom z hodinek, jinak nejdou sloucit....
    • slozitejsi nastaveni budiku

Dobry produkt, vytknul bych pouze drobnosti. Pouzivam jako rekreacni bezec cca 40 km tydne, takze pokrocilejsi funkce vyuzivam sporadicky, ale na to co chci- mereni tepovky, vzdalenosti, rychlosti a zaznamenani trasy je tento sporttester super. navic se da nosit i jako normalni hodinky, coz jsem chtel. rozhodne vyuzivam mene funkci nez nabizi.

GPS
Stopky
Fitness

Balení obsahuje: český návod a hrudní pás
Suunto Comfort Dual Belt (max. obvod hrudníku do 130cm), který je kompatibilní s většinou posilovacích kardio strojů a Suunto Movestick Mini.
Tréninkové funkce: měření srdečního tepu v reálném čase, informace o rychlosti a rychlostních limitech v reálném čase, trvání a intenzita cvičení v reálném čase, doba zotavení, stopky, intervalový měřič, přizpůsobitelný displej, vytváření a stahování vlastních tréninkových programů na Movescount.com, měření kalorií v reálném čase, nastavitelné zóny srdečního tepu, doba v zóně srdečního tepu, běžecká kadence s volitelným Foot POD mini, Maximální tréninkový efekt na Movescount.com, profily srdečního tepu a rychlosti na Movescount.com.
Další funkce: menu v 9 jazycích (EN, DE, FR, ES, IT, FI, SV, NL, PT), zámek tlačítek, hodinky mají uživatelem vyměnitelné baterie. Hodinky zároveň mají možnost aktualizace + tvorbu vlastních funkcí Suunto APP (přes www.movescount.com/apps).

• , zakoupeno v inSPORTline.cz

• Zatím není co vytknout

• Má všechny funkce pro vyhodnocení pohybu amatérským běžcem, pokud se používá pod a hrudní pas. Technicky výborné zařízení.
    • Závážným nedostakem je nekvalitní řemínek hodinek, který začne praskat již po roce používání sporttesteru. Jeho cena je vzhledem k celkové ceně zařízení poměrně vysoká, přes 500 Kč, pokud by šlověk platil ještě za výměnu řemínku, pak stovka navíc.

Doporučuji.

• , zakoupeno v Alza.cz

• - pohodlný hrudní pás
    • - spolupracují s GPS Track Podem
    • - tap to lap
    • - některé funkce nedomyšlené
    • - spolupráce s trackpode
    • - chybí Lap distance a Lap průměry hodnot

Pás se mi zdá velmi pohodlný. měření tepové frekvence spolehlivé.

• , zakoupeno v Pulsmetry.cz

• jednoduche ovladani, movescount je dobre udelany.
    • slozitejsi nastaveni budiku

• Opravdu mnoho funkcí. Velka variabilita - dá se nastavit vše, na co si člověk vzpomene.
    • Za ty peníze bych čekal hodnotnější vzhled.
    • Sklíčko je plastové - snadno se poškrábe. Ochranná folie za 400,-?!! Neuvěřitelné.

Fajn volba. Možnost rozšíření pody - běh, kolo, GPS...
    Jsem spokojený.

• SUUNTO Yellov GPS Pack:
    • - vykreslenie trasy do GOOGLE map
    • - komunikácia medzi modulmi je super
    • - dobrá funkčnosť a vzhľad
    • - organizácia aktivít je na serveroch SUUNTO (grafy, údaje, mapy trás ....), treba sa zaregistrovať na www SUUNTO, ale je to tam super
    • - originálny návod na použitie v krabici je o ničom, treba si stiahnuť český návod v .pdf, má asi 50 strán
    • - prehliadač IE nekomunikuje (mam XP 32 bit a aj Windows 7 64 bit), musel som prejsť na Firefox
    • - ovládač pre Movestick mini som musel ručne nainštalovať, je to pre prenos z hodiniek do PC, laik to nezvládne, overené na dvoch PC s orig. softvérom

- oplatí sa kúpiť za cenu 250,00 EUR
    - výhoda že modul GPS sa dobíja
    - v hodinkách a v hrudnom páse je bežná baterka CR2032 na 3V

• , zakoupeno v amio.cz

• jednoduchá obsluha, jednoduchý přenos dat mezi počítačem a sporttesterem, jednodché nastavení osobního tréningového plánu
    • zatím nic

vybíral jsem podle značky a funkcionalit
    jsem spokojený

• vybavenost
    • možnost dokoupení PODů
    • design
    • odolnost
    • parádně sedí
    • čitelnost displeje
    • jednoduché intuitivní ovládání
    • hrudní pás pohodlný, člověk ho ani nevnímá
    • nic mě nenapadá

Suunto je osvědčená značka, proto jsem se rozhodla na ní také vsadit a nelituji. Hodinky příjemně sedí, jsou akorát velikosti na ženskou ruku, líbí se mi i jejich design ( používám i na běžné nošení ). Hodinky jsou odolné, sklíčko rovněž odolné proti poškrábání, hrudní pás při běhu vůbec nevnímám. Ovládání je jednoduché, intuitivní, jediný problém co mám tak se mi dosud nepodařilo spojit přes movestick s PC.

• Jednoduche
    • Lehke
    • dela presne co potrebuju
    • prehledne
    • zatim jsem zadnou nenasel

Cupr

• relativně civilní vzhled, možnosti nastavení zobrazení displeje, propojení s PC, propojení s přídavným zařízenm (PODy), vodotesnost, displej lehce zapuštěn, možnosti nastavení tréningu
    • nemožnost snímání tepu pod vodou

jak celek doporučuji,