Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Sporttestery a computery

Jak vybrat cyklocomputer?

Před výběrem cyklocomputeru je důležité ujasnit si, jaké funkce od něj budeme požadovat. Jsme-li pouze rekreační cyklisté, cykloturisti nebo na kole závodíme? Důležitá kritéria, podle kterých se budeme rozhodovat jsou: cena, počet funkcí,značka, drát/bezdrát.

Rychlé doporučení:

Základní modely: Cateye Velo 5, Sigma Sport BC 506
Střední třída: Sigma Sport BC 1106, VDO C2DS
Top třída: VDO HC 12.6, Sigma Sport ROX 9.0, Polar CS 200 cad
 

Jakou značku zvolit ?

Doporučujeme vyhnout se nakupování cyklocomputeru v  supermarketech nebo obchodních domech. Zařízení sice většinou nabízejí mnoho funkcí za málo peněz, ale nadšení by vás mohlo velice brzy opustit.

 

Drátová či bezdrátová verze?

Snad všichni výrobci dnes již nabízejí své modely v takzvané drátové a bezdrátové verzi, záleží tedy jenom na nás zákaznících pro jakou verzi se rozhodneme. U bezdrátové verze počítejme v první řádě s vyšší cenou o cca 300 Kč a se zvětšením počtu baterií, které je nutné měnit.

 

Jaké funkce mají dnešní cyklocomputery?

Obecně platí že čím dražší cyklocomputer, tím více a lepší funkce nám nabízí. Dražší modely nabízejí i možnost měření teploty, tepové frekvence, nadmořské výšky atd.

 

Kolik investovat?

Jako velice základní pravidlo bych uvedl že do cyklocomputeru bych investoval tolik peněz kolik ujedu ročně kilometrů a v jakém stylu (pouze přesun z A do B, vyjížďky, túry, trénink, závody).

 

Vybrat cyklocomputer podle parametrů

 

Porovnat sporttestery a computery