Recenze Garmin Forerunner 935

• Výdrž batérie
  • Motivuje k pohybu

Přidáno: 28. května 2018

Zakoupeno v KOBRAS, spol. s r.o.

• stejné funkce jako Fenix 5, dokonce i něco navíc (proto dostaly přednost)
  • lehké a kompaktní
  • doporučuji detailní recenze, funkcí je fakt hromada
  • v reálu vypadají o mnoho lépe než na fotkách, použitelné i v civilu
  • oproti Fenixům pouze plastové tělo, ale to může být i výhoda, jsou lehčí
  • nemají stříbrnou variantu (právě proto, že jsou plastové)

Přidáno: 2. května 2018

• dle očekávání

PetrJ

Přidáno: 7. dubna 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• Vypadají spíš jako hodinky než sportovní příslušenství
  • Jsou lehké a pohodné, vhodné na celodenní nošení
  • Snímač srdečního tepu nevystupuje ze zadní strany hodinek
  • Poskytují velké množství užitečných informací o tréninku
  • Velká výdrž baterie
  • Ovládání pouze tlačítky
  • Dobře čitelný barevný displej
  • Vysoká cena
  • Spolu s nabíjecí baterií doslouží i samotné hodinky
  • Výrobce nenabízí verzi se safírovým sklíčkem

Garmin Forerunner 935 splňují všechny moje požadavky: líbí se mi natolik, abych je nosil i jako běžné hodinky, jsou natolik pohodlné, že je nesundávám ani na noc, sedí dobře i na mém hodně hubeném zápěstí (díky kloubnímu uchycení pásku), fungují, i když nemám chytrý telefon, snímač tepu netlačí do ruky, není třeba je často nabíjet (takže baterie vydrží déle) a z hlediska funkcí patří mezi to nejlepší na trhu. Navzdory vysoké ceně bych si je i po dvou týdnech používání koupil znovu.

Jaroslav S.

Přidáno: 2. dubna 2018

Zakoupeno v Behshop.cz

Původně jsem koupil Fenix 5, ale po pár dnech jsem je vrátil a zakoupil Forerunner 935.
Oproti F5 jsou lehčí a nižší a také citlivost BT se mi zdá větší.
Jinak spárování obou proběhlo bez problémů a první synchronizace s aplikací Garmin Connect také.
Hned vzápětí došlo k povýšení na verzi v.8, což u F935 díky wi-fi proběhlo daleko rychleji.
Po tomto povýšení ovšem nastal problémem se synchronizací, tato doběhla asi do 3/4 a pak se přerušila. Příčinou byl rozdílný formát času v hodinkách oproti aplikaci. Zvláštní bylo, že s tabletem s verzí Android 5.0 toto nevadilo.
Jinak přesnost záznamu trasy se mi s GPS zdá přesnější oproti GPS+Glonass.
Náhlé změny tepu jsou zaznamenávány s určitým zpožděním. Přesnost měření velmi dobrá - srovnáváno s hrudním pásem.
F935 se mi pro sport a celodenní nošení zdají vhodnější než F5, ale to je věc názoru. Tím, že F5 jsou těžší měl jsem je více utažené, což mi nebylo příjemné.
Jinak oboje jsou funkčně zcela totožné a mohu doporučit.

Petr Kaftan

Přidáno: 27. března 2018

• Vše funguje jak má

Havran

Přidáno: 25. března 2018

Zakoupeno v Behshop.cz

Jso to v podstatě Fénixy5 v plastu obohacené o wi-fi. Jsou lehčí a při porovnání s kovovými jim lépe funguje výškoměr, na který si majitelé F5 stěžují. Jsou lehké a příjemné na celodenní nošení. Po týdnu stále ještě nevyužiju všechno, co poskytují.

Přidáno: 20. března 2018

• Převyšuje kvalitou

ISim

Přidáno: 11. února 2018

• oproti Fenix 5 jsou jako pírko
  • dlouhá výdrž
  • výborná konektivita
  • nabíjecí konektor nechává na ruce "otisk"

Vlastnil jsem Garmin Vivoactive HR (VAHR) a dlouho rozmýšlel, jestli Fenix 5 nebo F935. Nakonec jsem zakoupil Fenix 5. První dojem byl úžasný. Na hmotnost jsem si za den zvyknul. Pak ale přišla první aktivita ve městě a zaznamenaná trajektorie byla děsivá. Cik-cak, úplně mimo. Kolega mi doporučil zapnout GPS i Glonass. Trajektorie se trochu narovnala, ale byla dost mimo. Znovu jsem oživil staré VAHR a pochodoval s oběma na ruce. VAHR v rovném úseku, v místě s nekrytou oblohou, ukázaly trajektorii jak podle pravítka. Fenix sice v těch podmínkách také držel cestu, ale trajektorie se lehce vlnila. Přesnost GPS v celkové délce ale nebyla zásadní a nějak jsem to zkousnul. Ale největší rozčarování přišlo další ráno u snídaně. Hodinky byly odpojeny od mobilu, ležícího v ložnici. Zvykl jsem si u VAHR, že kdekoliv jsem v bytě, vidím že mi někdo volá. Sic jde o sportovní hodinky, notifikace hovorů je věc, na kterou se rychle zvykne. Fenix 5 se nedokázal na bluetooth udržet (uznávám, panelák plný železobetonu není optimální). Nedalo mi to a znovu testoval oproti VAHR. Bída. Stejný mobil, stejná poloha v bytě. VAHR poráží Fenix5 o koňskou délku a jsou schopny funkcí "Najdi mobil" rozezvonit telefon i z koupelny. Fenix 5 už v chodbě ukazuje přeškrtnutý symbol telefonu.

Vrátil jsem tedy Fenix 5 zpět a zkusil Garmin F935. Ačkoliv se jedná o identickou HW platformu, některé recenze naznačovaly, že plastové tělo F935 asi méně brání signálu a příjem (minimálně BT) je lepší.

F935 mě nadchly. Plastové tělo není tak ošklivé jak se na fotografiích zdálo a proti Vivoactive HR ten plast vypadá i méně plastově. Hmotnost 49g proti 85g (Fenix 5) je obrovský rozdíl. Při pohybu není potřeba více dotahovat pásek, aby se nepohybovaly vlastní setrvačností po ruce. Pokusný pochod po testovací trase vykázal stejnou přesnost GPS jako VAHR. A finální test citlivosti na bluetooth byl také úspěšný - nenašel jsem v bytě místo, kde by signál z mobilu ztratily.

Velmi rychle jsem si zvyknul na tlačítkové ovládání. Sice dotykový displej na VAHR pracoval dobře (mírně opožděně, ale funkčně), ale nějvětší problém bylo plavání - pokud si na VAHR zapauzujete plavání a ponoříte ruku do vody, VAHR vám aktivitu ukončí. Je to velmi nepříjemné a jediná ochrana je při každé pauze zamykat displej. Tlačítka u F935 tento problém nemají a ikdyž pět tlačítek mě děsilo, ovládání je promyšlené a po pár dnech bych se k dotykovému displeji nevracel. Výborné jsou i zkratky, které lze konfigurovat. Snadno si tak navěsí třeba časovač nebo stopky na dlouhé podržení některého z tlačítek nebo na jejich kombinaci.

A výdrž? Zapnuté notifikace, zapnutý monitor tepu, výškový senzor, monitor aktivity - úbytek 5% za den. Takže dvojnásobek proti VAHR. Čtyři hodiny lyžování se zapnoutou GPS - 22%.

Garmin Forerunner 935 jsou drahé hodinky (sportester). Ale pokud nepotřebujete opravdu odolnost kovového těla Fénixů, jsou podle mě lepší volbou.

J.F.

Přidáno: 7. února 2018

• Top pro běh

Lubos

Přidáno: 26. ledna 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

Původně jsem uvažoval o Fenix 5, ale nakonec zvítězil model 935, protože nabízí všechny funkcionality Fenix 5, ale váží polovinu co Fenixy. I na ruce jsou příjemnější.
Je paráda, že jsou to plnohodnotné chytré hodinky. Zatím vidím samá pozitiva.

Stanley Godspeed

Přidáno: 24. listopadu 2017

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• Super sporttester jak po stránce hadrwarové, tak i softwarové.
  • Velmi lehké hodinky, ideální pro nošení 24/7.

Přidáno: 1. listopadu 2017

• Přesná měření
  • Vydrž baterie
  • Barevný displej
  • Váha
  • Velice příjemně se nosí
  • Spolehlivost notifikací
  • Neuvěřitelně detailní návod v češtině
  • Pomalé reakce - přechod mezi obrazovkami
  • Složitější nastavení - veliké množství možností
  • Funkce teploměr je divná

Měl jsem Samsung S3 Frontier. Nevyhovovaly mi jako sporttester. Proto jsem si pořídil Forerunner 935. Jemnost a barevnost displeje je o dost horší. To mi nevadí, protože i tak je dost pěkných ciferniků s dost informacemi, Reakce systému jsou o dost pomalejší a to je jediné, co mě na hodinkách mrzí. Např. funkce zrušit upozornění mi reaguje až cca 10s po zobrazení. Přechod z ciferníku do nastavení má prodlevu cca 3s. Jinak jen samá chvála. Veliké množství sportů (já využívám plavání, běh, kolo, hokej a kardio). Přesnost měření je výborná (GPS, tep, tempo, bazény, vzdálenost,...). Kroky a patra taky na jedničku. Toto vše je mnohem lepší jak Samsungy. Baterka, kdy mám aktivní snad vše, co lze mít zapnuté a obden hodina aktivity, je cca 7 dní. Nevím, co má měřit teplota, ale mně to pořád ukazuje 28 až 31 stupňů. A výškoměr taky nic moc. Naštěstí má autokalibraci podle GPS. Synchronizace se Stravou je dobrá. Notifikace jsou spolehlivé. Já jsem s Garminy spokojený a můžu je jen doporučit. Na zápěstí sedí příjemně, netlačí a nepotí se mi pod řemínkem ruka. Cena je vyšší, ale obhajitelná. Doufám že budou i odolný, ač z plastu, vypadá to, že snad tvrdé zacházení vydrží.

Nastavení funkcí a ovládání: Složité

navrland

Přidáno: 14. října 2017

• příjemná cena
  • dlouhá výdrž ( 40% po 2 týdnech běžného používání)
  • hezky vzhled a umí česky
  • totožné funkce jako na Garmin Fenix 5, navíc WiFi připojení
  • dobře sedí na ruce
  • malá odchylka typu dle profesionálního tlakoměru (+-2)
  • přesné počítání kroků ( možnost vlastního nastavení )
  • přesně měří vystoupaná patra
  • zobrazení aktivity na mapě
  • přesná notifikace z mobilu (možnost nastavení aplikací)
  • nastavení aplikace k přehrávání hudby
  • mnoho možnosti nastavení dle potřeb
  • neumí vařit

Chtěl jsem hodinky, které mi zobrazí sportovní aktivity, s kterými lze plavat a budou mí oznamovat notifikace z mobilu. Tyhle jsou přesně takové, jaké jsem potřebovat. Navíc umí česky a mají českou aplikaci v mobilu a české webové stránky. Prostě paráda.

Luboš

Přidáno: 28. září 2017

• nízká hmotnost
  • obrovská výdrž
  • multisportovní
  • plavání jak v bazénu, tak na otevřené vodě
  • snímač tepu tolik nevyčnívá
  • vynikající čitelnost na přímém slunci
  • notifikace
  • barometr, výškoměr, kompas
  • pro někoho wifi
  • možnost importu trasy pro navigování
  • vysoká cena
  • pomalá reakce na zrychlení tepu
  • teploměr ovlivněn teplotou těla
  • v základu chybí in-line bruslení
  • chybí quick fit řemínek v základním balení

Vynikající multisportovní hodinky. Ideální řešení pro ty, kterým se nezaplouvá vyšší hmotnost Fénix 5. Hodinky vydrží bez zaplého GPS s neustálým měřením tepu bez problému cca. 2 týdny. S občasným během, kolem, plaváním a posilovnou i přes týden. U měření tepu hodinkám trvá, než zachytí rychlé zvýšení tepové frekvence.
Hodinky vyhodnocují tréninkovou zátěž, hodnotu VO2 Max a zobrazují doporučenou dobu regenerace po tréninku. Oceňuji vyhodnocení aerobní/anaerobní cvičení, čas v tepových zónách, apod. Přehledně zobrazí poslední aktivity, kroky, tepovku za poslední 4hod, měření stresu je podle mě k ničemu. Oceňuji barometr, měření nadmořské výšky je velmi přesné. Teploměr je ovlivněn teplotou těla, takže podle mě zbytečný. Při zaplém Garmin Connect v mobilu je možné zobrazit počasí. Notifikace i ovládání hudby jsou fajn. Hovor hodinkama přijmete, ale zvedne se na telefonu, popř. je nutné handsfree. Odpovědět na SMS nebo mail není možné, jedná se pouze o notifikace.
Oceňuji režim multisport. Triatlon je předdefinován, ale je možné vytvořit např. kvadriatlon, duatlon, apod. Co mi chybí je vestavěná aplikace in-line bruslení. Je potřeba ji vytvořit jako novou disciplínu nebo zkopírovat např. z kola, jen bude chybět ikona. Další možnost je stáhnout aplikaci, ale pozor, stáhnutá aplikace nelze vložit do multisportu. Každý sport využívá svá čidla, gyroskop, atd., proto vyhodnotí skvěle např. otáčky v bazénu, vynechání lanovek při sjezdovém lyžování, atd. Do hodinek je možné přes PC nahrát trasu např. z GPX souboru a nechat se podle ní navigovat např. na kole, při běhu, apod. Pokud byste chtěli i s mapou, musíte koupit Fénix 5X.
Hodinky jsou opravdu vynikající a stojí i za tu vyšší cenu. Pokud nepotřebujete obří výdrž a plavání na otevřené vodě, třeba by vám stačil Vivoactive s dotykovým displejem, pokud chcete kovové hodinky a nevadí vám vyšší hmotnost, kupte Fénix 5. Kdo chce vynikající, lehký multi sporttester s obrovskou výdrží, není lepší volba než Forerunner 935.

Vorel

Přidáno: 27. září 2017

Zakoupeno v Behshop.cz

Hodinky splňují mé očekávání a i přes poměrně vysokou cenu nelituji koupě. Úžasná je výdrž baterie při zapnutí všech těch sledovacích funkcí a jako bonus je přidání v novém firmware (6,0) úroveň stresu a počítání v sériích při cvičení. Možnost zvětšení písma při zobrazení aktivity je taky super pro lidičky s brýlemi na čtení. Ještě kdyby šlo zvětšit i písmo zobrazení předplánovaných tréninků a bylo by to dokonalé.

Přidáno: 22. září 2017

Zakoupeno v Cycology

• Snad miliarda možných nastavení a přizpůsobení :)
  • Snad miliarda možných nastavení a přizpůsobení :)

Hodinky umí prakticky vše, co po nich lze chtít.
Trošku komplikovanější je nastavení - pro WiFi je nutné mít Garmin Express, pro správu aktivit a sportovní deník pak Garmin Connect na webu nebo Garmin Connect Mobile. Bohužel webová a mobilní verze je trochu jiná a v mobilní nejde třeba nastavit nebo zobrazit vše, jako je ve webové. Ale jde si na to rychle zvyknout a stejně detailní analýzy aktivit případně plánování se bude dělat na webu.

Kov

Přidáno: 4. září 2017

• Pěkná hračka.

HR monitor je trochu pochybný. Nereaguje na nástupy frekvencí do maximálních zátěží. Dokoupil jsem si HTM Tri pás.

Přidáno: 30. srpna 2017

• Váha

Vojta

Přidáno: 12. května 2017

(Upraveno 12. května 2017)

Zakoupeno v gpscentrum.cz

• top produkt na trhu, jak designem, tak funkcemi
  • stejný software (funkce) jako nejvyšší model Garmin Fenix 5
  • neskutečná váha (lehké)
  • příjemné na ruce
  • čitelný barevný displej
  • měření tepu po celý den
  • levnější než Fenix 5 a navíc má WiFi
  • plastové provedení ubírá na atraktivitě (oproti kovovým Fenix 5)
  • cena je stále poměrně vysoká
  • nepřesné měření TF na zápěstí při jízdě na kole

Vlajková loď Garminu (spolu s Fenix 5), pouze v plastu, což mírně ubírá na atraktivitě, ale velmi na váze, proto je jejich používání pro sportovní účely velmi pohodlné a během chvilky zapomenete, že je na ruce máte. Meření TF na zápěstí stále není spolehlivé, při jízdě na kole určitě není přesné. Při běhu je to lepší. FR935 jsem si koupil, protože F5 pro mne byly velmi robustní a těžké. Poměr cena/výkon považuji za odpovídající.

Přidáno: 9. července 2017

Zakoupeno v gpscentrum.cz

po tydnu uzivani, absolutni spokojenost.